Wnętrza, które zostały zaprojektowane z myślą o otaczającej przyrodzie to wnętrza w stylu biofilnym. Ten młody, ale zyskujący na popularności trend wyraża miłość do życia i łączność z całym organicznym światem wokół. Jego założeniem jest wrodzone połączenie ludzi z naturą i środowiskiem naturalnym. Z technicznego punktu widzenia styl biofilny dotyczy naszego genetycznego związku ze światem przyrody, z którego człowiek ewoluował w ciągu setek tysięcy lat życia w naturalnym środowisku.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Aranżacja wnętrz w stylu biofilnym

Dla wielu osób aranżacja wnętrz inspirowana naturą jest sposobem na przedłużenie obcowania z przyrodą, które jest tak korzystne dla naszego zdrowia fizycznego, psychicznego i ogólnego samopoczucia. Jeśli chodzi o projektowanie biofilne, nacisk kładzie się przede wszystkim na wprowadzenie świata natury do naszego sposobu życia i podejścia do naszych wnętrz. W ten sposób chodzi o zmniejszenie stresu, zwiększenie kreatywności i poprawę jasności myśli.

Naturalne materiały w stylu inspirowanym naturą

Trend ten wykorzystuje tylko naturalne materiały takie jak korek, kamień, drewno i ceramika. Odgrywają one fundamentalną rolę we wprowadzaniu natury do pomieszczenia. Materiały te, dobrze sprawdzające się w sypialni, biurze, salonie, a nawet łazience, mogą naprawdę sprawić, że przestrzeń stanie się jasna, przestronna i dająca mnóstwo relaksu. W projektowaniu wzorów akcent kładziony jest na łagodne krzywizny, organiczne kształty i roślinną tematykę.

Ceramika i drewno w stylu biofilnym

Jednym z kluczowych sposobów na wprowadzenie natury do otaczającego wnętrza jest stosowanie charakterystycznej dla niej palety kolorów. Naturalne odcienie, takie jak zielony, żółty, kremowy czy beżowy mogą doskonale pasować do wystroju wnętrza, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego założenia jest stosowanie naturalnych materiałów, takich właśnie jak ceramika i drewno.

Ażurowe ceramiczne lampy inspirowane naturą

Kluczowym czynnikiem ważnym w urządzaniu wnętrz w stylu jest stosowanie odpowiedniego oświetlenia, które będzie się doskonale w takim pomieszczeniu komponować z otoczeniem. Ceramiczne ażurowe lampy i lampiony z pracowni nisos.eu będą doskonałym wyborem ze względu na roślinne ornamenty wycięte w ich kloszach. Postawienie takiego lampionu wśród żywych roślin nada pomieszczeniu ciepłą i przyjemną aurę. Wieczorem natomiast atmosferę relaksu i odprężenia wzmocnią świetlne wzory rzucane przez lampę na otoczenie.

Zastosowanie ceramicznych lampionów inspirowanych naturą

Dodatkowo możliwość wyboru rodzaju oświetlenia umożliwia ustawienia lampionu na balkonie, tarasie lub w ogrodzie, uprzyjemni relaks na łonie natury lub też wprowadzi wyjątkowy nastrój podczas spotkania z przyjaciółmi. Każda lampa wyposażona jest w podstawę wykonaną z olejowanego brzozowego drewna przystosowaną do stałego elektrycznego oświetlenia na żarówkę lub podstawę przeznaczoną na świecę która zmienia lampę w nastrojowy lampion.

Ręcznie robione ceramiczne lampy w stylu biofilnym

Wszystkie ażurowe lampy ceramiczne z pracowni nisos.eu zostały w pełni wykonane ręcznie. Każdy element wzoru, otwór po otworze, został ręcznie wycięty przy użyciu tradycyjnych narzędzi. W przypadku lamp o bardzo bogatej ornamentyce ilość otworów może sięgać nawet 3000. Dzięki ręcznemu wykonaniu każda z lamp jest unikatowa i niepowtarzalna i stoi w opozycji do masowej produkcji. Stawiając taką lampę w domu ma się pewność posiadania wyjątkowego i niepowtarzalnego przedmiotu.

Ceramiczne lampy nisos.eu zostały dwukrotnie wypalone w piecu, gdzie temperatura osiąga aż 1100 stopni Celsjusza. Proces wypalania trwa kilkanaście godzin i utrwala lampy, sprawiając, że stają się one odporne na warunki zewnętrzne i mogą być używane przez wiele lat.

Ceramiczne lampiony inspirowane naturą doskonałym prezentem

Prezentowane lampy i lampiony to również doskonały pomysł na wyjątkowy prezent dla osoby, która docenia piękno, ręczne wykonanie i naturalne materiały, ale także unikalne dzieła sztuki, które łączą w sobie niezwykłe rzemiosło, cierpliwość i niepowtarzalność.

Wróć do góry
Produkt został dodany do Twojego koszyka